Chefsnätverk för Chief Operating Officers i Stockholm
Här utmanas och utvecklas du som COO

Nystart med ett fåtal platser lediga
Exklusiva nätverksträffar för COO:er
Designade så att alla medlemmar hittar konkreta actions kopplade till sina utmaningar och på så sätt bli effektivare ledare.
En grupp av 20 ledande
hjärnor
5 tillfällen av
problemlösning i
workshopformat
Nya perspektiv och
idéer
Applicerbara
moderna
ledarskapsmetoder
En grupp av 20 ledande hjärnor
5 tillfällen av problemlösning i workshopformat
Nya perspektiv och idéer
Applicerbara moderna ledarskapsmetoder
Frågor eller funderingar?
Daniel Pasztor har svar på allt och lite till.

Mer om gruppen
COO

Se vad som händer i gruppen
Gruppens facilitator och expert
Gruppen bestämmer demokratiskt via röstning vilka datum och tider som gäller för året. Vi anpassar oss efter var och ens kalender.

Kristian Viberg
Facilitator för COO
Tidigare teman i gruppen
Inför varje år bestämmer gruppen själv ämnen att behandla under träffarna med hjälp av facilitator och experter. Detta för att ämnena ska vara så aktuella som möjligt med tydligt ROI.
- Partnerskap och relationer med externa parter
- Definiera sin Prime Value Chain
- Adding Value och ökad strategisk nivå
- Organisationsutveckling, innovation och tillväxt
- Ledarskap, förändring och kultur
Ditt år med
Leaders Alliance
Fem träffar om året.
Resultat varje dag.
Se din utmaning belyst från en annan branch med ett annat synsätt och få nya perspektiv genom:
- Ca 20 professionella vänner
- 5 nätverksträffar per år (halvdagar)
- Professionell och erfaren facilitator
- De senaste inspirerande verktygen & ämnen
- Två eller tre relevanta externa experter
- Webbaserat diskussionsforum samt dokumentation
- Ca 15-20 gruppöverskridande events per år (AW, Golftävling, frukost/lunchföreläsningar, Yoga för välgörenhet, Fotbolls-EM med middag etc)
- Alltid centrala mötesplatser ink affärslunch eller middag
TRÄFF 1
TRÄFF 1
TRÄFF 2
TRÄFF 2
TRÄFF 3
TRÄFF 3
TRÄFF 4
TRÄFF 4
TRÄFF 5
ÅR 2

"Nätverksträffarna med LA är inspirerande och utvecklande. Agendan är tydlig och tempot högt när presentation varvas med diskussion och reflektion. Jag värdesätter erfarenhetsutbytet med ledare i samma roll från olika branscher. Det bidrar exempelvis till att tydliggöra teorierna om innovativt ledarskap och innovativa organisationer genom att reflektera över hur andra förhåller sig till det i sin verksamhet."

Tobias Hellman
CEO, Bro Hof Golf

David Brink
Head of Business Development, CBRE

“Leaders Alliance ger mig möjlighet att bolla tankar och idéer med kollegor från olika företag och branscher. Nätverksträffarna skapar både energi och engagemang, dessutom återvänder jag ofta till mitt arbete med en konkret plan för fortsatt arbete. Jag känner att min medverkan i Leaders Alliance har ett positivt genomslag hos min arbetsgivare CBRE.”